Postup k odhlasovaniu stravy

Vážení rodičia,

Dovoľte, aby sme Vás zoznámili s novinkou, ktorú pre Vás chystáme v školskej jedálni.                 V súčasnosti sme zriadili pre stravníkov možnosť odhlasovať stravu prostredníctvom internetu.

Povinnosťou každého používateľa je zmeniť si heslo na stránke www.strava.cz  , ak sa zobrazí výzva na zmenu slabého heslo. Ďalšie zmeny vykonáte po kliknutí na voľbu NASTAVENIE.

Stravníci prihlásení v školskej jedálni pokračujú bodom 2.

Ak nie ste prihlásení na stravovanie v školskej jedálni a prajete si používať objednávanie stravy pomocou  internetu postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

Registrácia služby

1.         Nový stravníci navštívia kanceláriu vedúcej školskej jedálne. Tu získajú prihlášku s číslom zariadenia na odhlasovanie stravy pomocou internetu. Zároveň si zvolia jedinečné prístupové meno (používateľ) a heslo. Odporučené východzie heslo je variabilný symbol stravníka..

Používateľ      - môže obsahovať čísla a písmena bez diakritiky , napríklad „mrkvicka.janko

Heslo             - môže obsahovať čísla a písmena bez diakritiky *

* Východzie heslo stravníka je variabilný symbol ,  napríklad „1234“,  kvôli ochrane osobných údajov (GDPR) nie je možné získavať heslá  z iných systémov  a taktiež je nevhodné používať totožné heslo vo viacerých informačných systémoch  z bezpečnostných dôvodov.

Po zadaní e-mailovej adresy, si môžete zvoliť aké budete dostávať správy do e-mailu:

O -      potvrdenie objednávky

N-       nedostatočná výška konta

K-       kontrola neodobranej stravy

M-       mesačný prehľad

P-        potvrdenie o prijatí platby

Ak si nezvolíte ihneď , môžete tak urobiť dodatočne na stránke www.strava.cz  kliknutím na webovej stránke menu NASTAVENIE.

Objednávanie stravy používateľom

2.         Od nasledujúceho dňa po registrácii sa dá objednávať strava pomocou internetu na adrese: www.strava.cz  . Jazyk si vyberiete kliknutím na skratku jazyka vpravo hore CZ SK EN. Pri prvom prihlásení zadajte zariadenie  9671 alebo použite tlačítko Vyhľadať jedáleň.

3.         Vyplňte a potvrďte položky Používateľ a Heslo, ktoré ste si získali od vedúcej stravovania. Ak ste nový stravník tak ste si údaje zvolili pri registrácii služby (viď bod 1). Stlačte zelené tlačítko Prihlásiť. Ste prihlásený do systému a môžete odhlasovať stravu.

4.         Pre odhlasovanie stravy vyberte menu Objednávky. Vykonajte požadované zmeny svojich odhlášok kliknutím na príslušný deň/druh jedla (fajočka). Zmeny nezabudnite uložiť potvrdením zeleného tlačítka Odoslať. Zobrazí sa „Objednávky boli úspešne uložené“

5.         Zo systému sa odhlásite kliknutím vpravo hore ODHLÁSIŤ SA.

Ďalšie pokyny, podrobnosti a návody nájdete na www.strava.cz.

Aplikáciu STRAVA.CZ“ do mobilu si môžete stiahnuť cez  „Obchod  Play“ pre mobily Android. Ak používate telefóny Apple aplikáciu nájdete  “Apple store“.